Jdi na obsah Jdi na menu

Občanské sdružení Lužánek

 zpět: úvod

 

V září roku 2012 bylo v Lanžhotě založeno nové občanské sdružení Lužánek. Při výběru názvu se členové občanského sdružení „Lužánek“ inspirovali nedalekou lužní krajinou v okolí soutoku Moravy a Dyje.

 

Stanovy občanského sdružení

Aktivity - ekologická výchova, vzdělání a osvěta | výsadby | výstava | projekty | obnova tůní | péče o PP Paví kopec | broukoviště | veřejný prostor na zkouškuostatní

Návrhy - naučná stezka | výsadby | mokřadní centrum Kančí obora

Kontakt

 

Jak založit občanské sdružení (nově spolek)

 

Aktuality:

V dubnu 2015 opět proběhlo několik vycházek pro žáky ZŠ Komenského z Poštorné. Foto zde

Anežka Bartošová, členka občanského sdružení Lužánek, opět i na jaře 2015 uskutečnila několik vycházek v okolí Lanžhota pro žáky mateřské a základní školy z Lanžhota. Foto zde

V rámci výstavy Obojživelníci lužní krajiny Břeclavska byly v Rohatci 5. a 6. dubna našim sdružením Lužánek realizovány dvě přírodovědně zaměřené vycházky pro děti z mateřské a základní školy.

V sobotu 10.10. jsme v rámci akce 72 hodin společně se skauty z Lanžhota vysadili 20 ks dubu letního podél staré cesty do Břeclavi a v lokalitě za bývalou hokejkárnou vytvořili z iglu vrbových prutů.

Přijďte 9.9. se podílet na dokončení palatového posezení v Ostravě Porubě. Součástí bude i přednáška o výrobcích z palet. Přesná lokalita zde.

V průběhu července 2015 jsme v Lanžhotě získali k dispozici nástěnku, kde bychom rádi informovali o svých aktivitách, přesná lokalizace nástěnky zde.

Koncem května byl podpořen náš projekt Veřejný prostor na zkoušku, který bude realizován v Městském obvodě Poruba v Ostravě.

Pomohli jsme uskutečnit v Břeclavi akci Hmyzí domečky na Duhovce.

Byla instalována informační cedulka o hmyzích domečcích, která je ke stažení v pdf zde a volně k užití. S inspirovali jsme se informační cedulkou v Hostětíně.

V průběhu dubna proběhlo opět několik vycházek pro žáky základní a mateřské školy v okolí Lanžhota.

Na velký hmyzí domeček jsme v neděli 19. dubna přidělali interaktivní hmyzí domeček.

18. dubna proběhla komentovaná  vycházka jarní Kančí oborou.

Obnova dvou tůní v Kančí oboře, na kterou jsme získali finanční prostředky z Operačního programu Životní prostředí, byla v pátek 20. února 2015 oficiálně ukončena.

Nově aktualizovaný návrh výsadeb v okolí Lanžhota (únor 2015)

V Lanžhotě v lokalitě za bývalou hokejkárnou "vyrostlo" nově broukoviště.

V průběhu října jsme realizovali sečení v Přírodní památce Paví kopec nad Sedlecem u Mikulova za finanční podpory Správy CHKO Pálava, fotografie si můžete prohlédnout zde. Všem, kteří nám pomáhali, ať už přímo na místě nebo hlídáním našeho malého Sebiška patří velké poděkování. Moc děkujem za pomoc!!!

Akce Hmyzí domečky v Lanžhotě je úspešně za námi, několik fotografií je zde

V sobotu 6.září se v Lanžhotě uskuteční akce pro veřejnost Hmyzí domečky v Lanžhotě

Do sekce Ekologická výchova, osvěta a vzdělání byly vloženy fotografie z procházek dětí z mateřské školky v Lanžhotě za tajemnými vodními tvory, které se uskutečnily na přelomu března a dubna 2014, a dále byly vloženy fotografie z Dne Dětí ve Květné v Bílých Karpatech.

V týdnu na přelomu dubna a května 2014 proběhly opět přírodovědně zaměřené exkurze do Kančí obory pro žáky základních a mateřských škol.

28. února 2014 byla na Krajský úřad Jihomoravského kraje podána žádost o dotaci z oblasti EVVO, popis projektu ke stažení zde (projekt nebyl podpořen)

29. listopadu 2013 byly podány dvé žádosti o dotaci z OPŽP oblasti podpory 6.4 "Obnova dvou tůní v Kančí oboře" a "Studie proveditelnosti revitalizace toku a nivy Trkmanky v km 5,1-35,7" (!!obě žádosti byly podpořeny!!)

4. listopadu 2013 zveřejněn výstavní katalog k výstavě Život v krajině staletých dubů 

23. října 2013 proběhla v mateřské školce v Lanžhotě akce pod názvem "Hmyzí domečky" 

27. září 2013 byla na Ministerstvo zemědělství ČR podána žádost na projekt "Přírodní zahrada na faře" v Lanžhotě (projekt nebyl podpořen)

17.září 2013 byla zahájena výstava "Život v krajině staletých dubů aneb Zaostřeno na bobra"

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář