Jdi na obsah Jdi na menu

Výstava: Život v krajině staletých dubů

zpět: úvod

2018

Od 7. března do 25. dubna 2018 k vidění ve výstavní galerii VŠB-TU Ostrava

 

2017

Od 17. června do 1. října 2017 k vidění ve vyhlídkové věži Břeclavského zámku

 

2016

Od 21. března do 19. srpna 2016 byla výstava k vidění v Jihočeském muzeu v Českých Budějovicích.

 

2015

V roce 2015 bylo výstavu možné zhlédnout od 28. května do 31. července v Domě umění Jihomoravského muzea ve Znojmě.

 

2014

V roce 2014 byla výstava k vidění v rámci akce Pestrovečer v Mikulčicích od 28. února do 1. března. Dále pak bylo možné výstavu zhlédnout na akci River Jump! 2014, která proběhla na katastru obce Lanžhot v období 3.-7. července.

 

2013

Výstavu Život v krajině staletých dubů aneb zaostřeno na bobra bylo možné navštívit ve výstavní Galerii podkroví Lichtenštejnského domu v Břeclavi do 24. listopadu 2013. Expozice byla zahájena vernisáží 17. září 2013 v 17 hodin, jejíž součástí byla přednáška Aleše Vorla z České zemědělské univerzity o bobrovi na jižní Moravě.

Výstava se skládá z fotografické výstavy Život v krajině staletých dubů, jejíž součástí je přes padesát fotografií od dvaceti tří autorů s tématikou ptačí fauny, hmyzu (brouku, motýlů, vážek, kobylek), korýšů, měkkýšů, ryb, obojživelníků, plazů i savců, a výstavy Zaostřeno na bobra, která je zapůjčena ze Správy CHKO Český les a částečně ze Správy CHKO Poodří a jejíž součástí je devět roll up bannerů s informacemi o životě bobra a velkoformátové dioráma jeho biotopu s vycpaným bobrem.

Výstavu ve spolupráci s městem Břeclav a Městským muzeem a galerií Břeclav pořádalo Občanské sdružení Lužánek v čele s Filipem Šálkem.

 

Cílem výstavy je lidem odhalit skryté krásy jihomoravské lužní krajiny a umožnit jim pochopit souvislosti, které vedly k tomu, že toto území patří z hlediska druhové pestrosti k nejcennějším v ČR. 

Všechny fotografie včetně textů si můžete prohlédnout ve VÝSTAVNÍM KATALOGU.

V případě, že jste neměli možnost na výstavu zavítat, tak zde můžete zhlédnout kratičké video z výstavy.

 

Technické poznámky:

Fotografie © David Mahovský, Dušan Boucný, Filip Šálek, Jiří Klváček, Jan Halady, Jan Miklín, Jiří Bohdal, Jiří Novák, Jiří Šafář, Lubomír Hlásek, Luboš Beran, Marek Vojtíšek, Martin Pustelník, Michal Horsák, Michal Hykel, Pavel Krásenský, Pavel Ondra, Petr Horák, Petr Kočárek, Petr Šimon, Rostislav Stach, Stanislav Krejčík a Zdeněk Tunka

Texty © Aleš Dolný, David Horal, Filip Šálek, Luboš Beran, Lukáš Čížek a Petr Kočárek

Design © Jan Miklín, Filip Šálek

Autor výstavy © Filip Šálek

Všem patří velké poděkování.

Součástí výstavy je i poster "Proměny krajiny a jejich vliv na faunu luhů soutoku Dyje a Moravy" od Jana Miklína a na výstavě v Břeclavi byly součástí i jeho fotografie z výstavy Strom solitér.

Jednotlivé fotografie jsou vyhotoveny na pěnových Rayboard deskách tloušťky 5 mm a formátu 44x31. Každá fotografie je opatřena závěsným očkem.

V případě zájmu o zapůjčení výstavy mne neváhejte kontakovat na fsalek@seznam.cz nebo tel. č. 605 923 874.

Výstava Život v krajině staletých dubů je podpořena z projektu OP VK CZ.1.07/2.4.00/17.0138.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Fajn

(Mira Ventruba, 22. 9. 2013 10:31)

Filipe ahoj!Kouknul jsem aspon na foto,protoze jsem to nestihl dojit,tak snad to neni naposled co?Foto je opravdu krasne cau.

Re: Fajn

(Filip Šálek, 24. 9. 2013 21:47)

Ahoj Miro, tak to je škoda. Určitě se tam zajdi podívat a vem i děti. Věřím, že se Vám výstava bude líbit.